Několik možností

Mail: Pošli to dál...
Využijme toho, že můžeme zatím celkem svobodně komunikovat a sdílet informace. Můžeš rozeslat lidem ze svého adresáře, neřeš zda to budou číst, nesnaž se přemýšlet za druhé. Je na každém, jak tu informaci použije. Dokumentů je tu několik různých témat, věřím, že si každý najde něco.

Víte-li o spolku, sdružení, jiné občanské iniciativě...
Kterému není lhostejno stávající dění a sdružuje již aktivní občany pro nějaké téma (např. Ne základnám, Národní domobrana, ale i Pravda o vodě apod.) – prosím pošlete mi upozornění. Některé jsou mi známy, ale zdaleka ne všechny. Pokusím se je přímo oslovit. Mohlo by to pomoci rozšíření.


Grafické návrhy letáků pro propagaci


Web: Máš svůj web či blog?
Pak jistě víš sám, co můžeš udělat a jak se zapojit. Budu rád za vylepšení. Nevím a neznám vše.

Přihlaš se k odběru videa z YouTube kanálu ObčanéČR
Sdílej na sociálních sítích, pošli dalším spoluobčanům, vkládej odkazy do diskusí, přihlas se k odběru kanálu ObčanéČR.
Kliknout a přihlásit odběr kanálu YouTube ObčanéČR

Samolepky: Vylepuj...
Na místech, kde to je možné. Ideálně tam, kde se zdržují lidé nebo prochází ve větším množství. Grafické návrhy jsou zde: Popř. osobní kreativitě a české tvořivosti meze nekladu. Jen prosím – kultivovaně a bez vulgárního textu. Povedlo se Ti něco pěkného? Pošli na ObčanéČR, přidám vzor pro ostatní.

Grafické návrhy: netřeba být profíkem
Každé zapojení pro ostatní občany ČR je vítáno a tak pokud ovládáš nějaký grafický progam, máš chuť tvořit a přispět, dej o sobě vědět na ObčanéČR. Letáky, banery, třeba i vtipné karikatury.

Letáky: k vylepení nebo zavěšení
Grafické návrhy jsou zde. Platí to samé jako u samolepek – osobní kreativitě a české tvořivosti meze nekladu, prosím kultivovaně. Povedlo se Ti něco pěkného? Pošli na ObčanéČR, přidám vzor pro ostatní.

Letáky: pro lidi v okolí bydliště
Vím, letáků je tolik… Je to však také jeden ze způsobů, jak přinést informaci občanovi. Ne každého lze oslovit mailem. Grafické návrhy jsou zde:

Poštovní schránka: můžeš si na ni vylepit obcaneCR.cz
Zejména pokud bydlíš v bytové jednotce, minimálně lidé z domu si ji všimnou. Nikomu nemůže vadit (?) (i když – pravda – žijí zde s námi spoluobčané různého smýšlení). Grafické návrhy jsou zde:

Nástěnky: další prostor pro obcaneCR.cz
Často bývají v bytových domech. Pokud to není nic proti něčemu, lze také využít k umístění textu, letáku apod. Verzí letáků může být více, obměňuj dle vlastního uvážení. Grafické návrhy jsou zde:

Blogujete?
Připojte do svých blogů odkaz na další informace z portálu obcaneCR.cz. Případně vyjádři svoje vlastní připojení k projektu obcaneCR.cz.

Když se účastníte na webu diskusí...
Můžete napomoci také. Používáním odkazů na dokumenty či videa z webu obcaneCR.cz ve svých komentářích (pokud to ovšem pravidla příslušného webu nezakazují ?). U některých diskusí si můžete nastavit kromě svého alias jména i web, uveďte alias www.obcanecr.cz.
PS: Nejde tu o portál jako takový, ale o dokumenty na něm. Jde tu o informace a informovanost občanů. V čem chce být (a doufám, že také je) web obcaneCR.cz odlišný je představeno na stránce Proč ObčanéČR.

Pokud má někdo víc odvahy a je spíše extrovert a v kontaktu s lidmi…
Letáky pro lidi: přímo do ruky
Grafické návrhy jsou zde.
Nebudeme si nic namlouvat – ne každý na tohle má. Je to v hlavě. Kdo chce, může se zapojit i tímto způsobem, který může vylepšit a podpořit následujícím…

Triko, mikina: obcaneCR.cz
Návrhy a představy jsou v plánu. Kdo chce, může si nechat udělat potisk trika. K propagaci stačí jen nosit.
◘ Přes léto budou nejrůznější akce, kde se shromáždí více lidí (státní svátky, společenské schůze, letní slavnosti, festivaly, poutě apod.)
◘ Sportovní zápasy – s přímou účastí nebo se lze postavit jen u pokladen či vstupních turniketů
◘ Vyjíždí z tvého bydliště vlaky? Nebo jím často jezdíš? Projdi se s trikem před odjezdem nebo během cesty.
◘ Vyfoť se na nějakém identifikovatelném místě a pošli na ObčanéČR. Odeslání bude bráno jako souhlas se zveřejněním zde na webu.
Tolik tedy pár nápadů, zdaleka ne všechny. Máte další nápady nebo zlepšení – napište.
Pokud by se našla osoba pro grafické návrhy (letáků, samolepek, potisku trika) – napište.
Pokud nechceme dopadnout po vzoru Švédska, Dánska, Nizozemí, Německa, Rakouska, Francie, Itálie, ale také Řecka je naprosto klíčové jít k parlamentním volbám 2017. Ne každého zrovna zajímá politika, bohužel však politici rozhodují o našem životním prostoru a pravidlech s přímým dopadem na život. Neúčastí jim vlastně říkáme, „že nám to nevadí“. Situace v celé Evropě došla tak daleko, že dnes neřešíme snížení daní, ale na pořadu je samotná bezpečnost občanů Evropy! My, občané ČR, máme obrovskou výhodu – a tou jsou volby na podzim 2017.

Skutečnost je taková, že tato vládní koalice, vědoma si blížících se voleb, mnoho událostí bagatelizuje, mlží a zároveň však upravuje zákony nikoliv ku prospěchu občanů ČR. Doporučuji si přečíst Dokument: Česká politická scéna, popř. následně Islamizace školství a návazně Junák (eventuelně pak další Dokumenty portálu obcaneCR.cz). Svoji moc opírá o veřejnoprávní média ČT, ČRo (o významu médií je Dokument: Média a utváření veřejné mínění), která informují zkresleně či záměrně neúplnými informacemi, bez vysvětlení důsledků. Anebo o některém dění ze zahraničí rovnou vůbec. To samé platí i pro portály placené z peněz osob provázaných do politiky.

Ztráta nad mocí utvářet veřejné mínění (tj. občanem automatické přijímání všeho, co předloží pro-vládní média) znamená konec jejich hry a moci. Proto se vlády (nejen ČR, ale všude v Evropě) bojí alternativních zdrojů informací. Dostat informace k lidem je prvním krokem.

Druhým jsou volby a pochopení volebních pravidel (algoritmu). Zdaleka nejde jen o vědomí 5% hranice. Více je v Dokumentu: Volby – proč je třeba se spojit, sjednotit. Algoritmus nahrává velkým na úkor malých. Ač veřejnoprávní média platíme poplatkem, nejsme to my, kdo ovlivňuje, co bude odvysíláno. Pak nezbývá než iniciativa a zapojení občana. Jeden z důvodů vzniku portálu „občané ČR“. Další důvody a myšlenky je uvedeno na stránce „Proč ObčanéČR“.

Čas do podzimních voleb 2017 rychle utíká, napětí a násilí ve strukturách EU rostou (postoje vůči Maďarsku, Polsku). Neustávají teroristické akce po Evropě (Brusel, Paříž, Nice, Berlín, Londýn, Manchester…) kde to bude dál?. Tak jako je válka pouhým prostředkem/nástrojem k dosažení vytyčeného cíle, je zrovna tak vlna migrace také nástrojem. Nebudu se pokoušet zde toto vysvětlovat v několika řádcích. Od toho jsou Dokumenty portálu. Je důležité vědět, „kdo je kdo“ ve skutečnosti a jaké zájmy prosazuje. To, že budou následující volby velmi důležité a proč je shrnuto v Dokumentu Důležitost voleb 2017.

Máme-li mít nějakou šanci, je třeba, abychom byli informovaní (nad úroveň ČT, ČRo a hlavních periodik či portálů) v dostatečném množství. Buď dalším, kdo se zapojí.

Občané ČR přidej se